Domácí premiéra

Neděle 11.10. 2020 se nesmazatelně zapsala do historie rudenského florbalu. Po 3 venkovních výjezdech a zkontumovaném souboji proti Chomutovu se mužský A – tým poprvé představil ve svém svatostánku, kde změřil své síly proti rezervě Ústí nad Labem.

Tolik očekávané premiérové domací představení se bohužel po vládních nařízení musel odehrát bez diváků, ale fanoušci si přesto přišli na své pomocí zprostředkovaného živého vysílání na týmovém facebookovém profilu. Tudíž se mohli alespoň takto na dálku plně ponořit do souboje a držet palce z pohodlí domova.

Předzápasové prognózy se potvrdily. Mohli jsme sledovat vyrovnaný souboj v obrovském nasazení, kdy byla k vidění gólová přestřelka, při které padlo celkem 18 branek. V náš prospěch rozhodla velmi produktivní druhá polovina 2. třetiny, ve které jsme se v rozmezí 8 minut dokázali 5 krát prosadit a tím získat rozhodující náskok, který se podařil udržet až do konce.

Již před začátkem utkání bylo jisté, že vzhledem ke stále se zhoršující pandemické situaci a následného zpřísnění opatření to byl taky na nějaký čas poslední zápas. I proto je vítězství 10:8 důležité z nejednoho pohledu.

Tentokrát jsme po souboji trošku vyspovídali Muže zápasu, konkétně Ondru Šantoru. Pojďme se podívat na jeho slova:

Ondro, tak konečně jsme se dočkali a oficiálně přivítali našeho 1. soupeře na domácím svatostánku. Jaké je tvé hodnocení zápasu a jak osobně se tobě hrálo proti tak kvalitnímu soupeři, jakým Ústí nad Labem bezpochyby je? „Jak říkáš konečně jsme se dočkali prvního soutěžního utkání v této sezoně v našem svatostánku. Soupeř to byl a je velice kvalitní, bohužel pro něj se jim při rozcvičce zranil jejich nejlepší hráč. Mně osobně se hrálo dobře, což pro mě bylo veliké překvapení, jelikož jsem byl den před zápasem na svatbě spolužáka.“

Jaký klíčový moment dle tebe rozhodl zápas v náš prospěch? „No klíčovým momentem zápasu, dle mého názoru, bylo stažení na dvě lajny, díky čemu jsme se dostali do tempa. Za tento skvělý taktický tah, bych chtěl poděkovat našemu trenérovi a zároveň klíčovému hráči B týmu Martinu Tučkovi alias Štírkovi.“

Sice jsme se dočkali tolik očekávané domácí premiéry, ale bohužel po ustanovení vlády, která zareagovala na stále se zhoršující pandemii COVID – 19, je zřejmé, že na delší období to bylo taky poslední utkání. Při pohledu na průběžnou tabulku je veliká škoda, že takto zaúřadovala vyšší moc, jelikož až na těsnou porážku v Kadani máme za sebou velmi povedený start, po výsledkové stránce. Jak ho vnímáš ty osobně a jak se ti zatím Divize zamlouvá? „Takový start do sezóny jsme si nemohli ani ve snu představit. Divize je o level rychlejší, týmy jsou kvalitnější a je to fyzicky náročnější soutěž. Vlastně to je první sezóna, kdy hrajeme 3×20 minut. Za mě si myslím, že herní styl týmů v Divizi nám zatím vyhovuje, bohužel vyšší moc nám nedovolila pokračovat. Dále si myslím, že části A mužstva prospěla letní příprava v Chorvatsku, během které jsme do toho šlapali na plný plyn.“

Co je třeba udělat, aby nás nucená pauza nepřibrzdila a po restartu navázali na předvedené výkony? „Důležitá bude osobní zodpovědnosti hráčů, kteří celé dny neprosedí u FIFY, WARZONE a dalších podobných počítačových her a budou se více věnovat své životosprávě. Pauza má i své světlé stránky, mezi které patří čas pro zraněné hráče se doléčit.“

Co bys vzkázal fanouškům? „Hlavně ať vydrží tuto náročnou dobu ve zdraví. A až se uvolní vládní opatření, tak se na ně budeme opět těšit na domácích i venkovních utkáních. Děkuju, jmémen celého týmu, za vaši podporu“

My všichni se přidáváme k Ondrovi a přejeme vám především pevné zdraví v tomto těžkém období.