Historie

Florbalový klub Sokol Rudná byl založen v roce 2002 a obrovský vliv na to měl zdejší ředitel základní školy, Mgr. Pavel Kasal. Právě on přišel s myšlenkou zavést nový a rychle se rozšiřující sport, který si žáci velmi rychle oblíbili. I proto nikoho z vás nepřekvapí, že hráčský kádr z počátku tvořili žáci ZŠ v Rudné a do pár let byly pokryty všechny chlapecké mládežnické kategorie.

Další zlom ve vývoji klubu nastal pro sezónu 2008/2009, kdy se do ligového kolotoče zapojil vůbec první čistě dívčí tým v kategorii mladších žákyň. Po pozvolném rozšiřování nakonec v roce 2012 vzniklo blízké partnerství s klubem Panthers Praha a následné vytvoření společné ženské mládeže.

Před sezónou 2014/15 byl založen mužský tým, který si v následující sezóně vyzkouší poprvé v historii celorepublikovou soutěž. Vzhledem k rozšiřování mužských řad o nové tváře z řad naší vychované mládeže, kamarádů a nebo návratů odchovanců se pro ročník 2020/2021 zakládá i mužská rezerva.

Klub i nadále spolupracuje se ZŠ, kde provozuje kroužky florbalu. I přes každoročně rostoucí členskou základnu se daří plnit cíl, kterým je tvořit stabilní a úspěšný sportovní i společenský klub, fungující takřka v rodinném prostředí. A proto jsme nejen konkurenceschopný ve velmi silném regionu, ale především nám neschází chuť a radost ze hry.