Veliký návrat

Až na výjimky mají všechny sportovní soutěže nucenou pauzu, což ale neznamená, že by náš klub nebyl vůbec aktivní. Po veliké aktivitě na přestupovém trhu se podařilo dotáhnout a uskutečnit návrat ztraceného syna. K rudenským Sokolům se z Kladna definitivně vrací jejich odchovanec Tomáš Bubeník a poskytl nám menší rozhovor:

Tome, jménem celého týmu tě vítám zpátky u nás. Jaké jsou tvé první pocity a dojmy? „Jsem rád, že jsem měl možnost vrátit se do klubu, kde jsem začínal s florbalem. Těším se, že zase budu mít možnost si zahrát s lidmi, se kterými jsem florbalově vyrůstal.“

Jak probíhala samotná jednání a díky komu/čemu ses nakonec přiklonil k definitivnímu návratu do našich barev? „Přiznám se, že už v září jsem přemýšlel nad variantou, že bych se vrátil zpět do Rudné, jelikož jsem nebyl moc spokojený na Kladně v určitých ohledech. Do toho se domluvil střídavý start, abych mohl pomáhat Rudné. Poté přišla delší pauza od florbalu kvůli covidu, při které jsem měl možnost popřemýšlet o své florbalové budoucnosti. A po loňské zkušenosti s náhlým ukončením předchozí sezóny juniorů jsem neočekával, že by se letos juniorka dohrála, což mi dost usnadnilo rozhodnutí o návratu zpět do Rudné už teď v půlce sezóny, jelikož jsem doufal, že by se mohly mužské soutěže dohrát a já tak mohl pomoci i do play off o postup do Národky. Jinak jednání proběhlo bez problému, kdy mi na Kladně vyhověli s žádostí vrátit se zpět a kluby mezi sebou vyřešily už jen formality.“

Jak si již pověděl. Po dohodě s Kladnem si nám mohl již od začátku sezóny do jejího přerušení vypomáhat, což je další motiv velmi známého prostředí, které tě čeká. S jakými ambicemi k nám přicházíš s ohledem na složení družstva, který si již mohl poznat? „Co jsem mohl za tu dobu vidět, tak v týmu je teď dost mladých hráčů, kteří mají velký potenciál, kdy řada z nich si prošla mládežnickými kategoriemi top pražských klubů, což je na nich znát. Dále je velkým přínosem Mára Hluchý, který ikdyž už není na hřišti nejrychlejší, tak je i přesto díky svým zkušenostem z extraligy značnou oporou týmu, takže si myslím, že tým má značnou kvalitu. Jinak za mě bych chtěl rozhodně postoupit do Národky, což je teď na dobré cestě a po otrkání se v Národce bych rád uvažoval i o pokusu dostat se do první ligy. „

Jsi vnímám jako velmi zvučná a vysněná posila. Opravdu si myslíš, že máme za současného postavení v lize a skladby týmu na to se přes konkurenci probojovat do play-off a bojovat o případný postup do Národní ligy, jakmile nám vzniklá státní opatření dovolí restart i ostatních soutěží? „Poslouchá se to příjemně, ale zase bych mě moc nepřechvaloval. Jinak co jsem mohl vidět, tak ostatní týmy jsou na tom o něco hůře výkonnostně než my. Za mě máme určitě slušnou šanci dostat se do play-off i hrát o postup, avšak v play-off se může stát cokoliv, takže nechci nic zakřiknout. Navíc pokud se soutěž spustí, tak bude ohromně znát na těch zápasech, kdo honil fyzičku a kdo se válel, takže to tuplem může být celé jinak.“

Co bys vzkázal celému týmu a všem našim příznivcům? „Týmu bych vzkázal, aby se občas protáhli nebo si vzali na chvíli hokejku do ruky, aby pak pro ně nebyl návrat na hřiště takový šok. A příznivcům bych vzkázal, aby byli všichni na sebe opatrní v téhle těžké době a společně jsme se snažili co nejrychleji překonat tohle období, abychom se mohli vrátit ke sportu, který tady všichni máme tak rádi.“