Souboj na ostří nože

Po vítězné premiéře na Slavii a zrušeném, posléze i kontumovaném, domácím zápase proti Chomutovu se za velmi propršené soboty členové mužského áčka letos poprvé vydali do Podkrušnohorské oblasti, konkrétně do Kadaně.

V našich barvách se premiérově v ostrém ligovém zápase představily další 2 posily. Brankář Jan Křemen a po dohodě klubů nám po Janu Kšírovi a Tomášovi Bubeníkovi vypomůže také náš odchovanec, Daniel Riley.

Úvod z naší strany byl nadmíru vydařený. Ve svém prvním střídání se prosadila druhá formace po bezkokurenčním napadání Honzy Karáska a následném chladnokrevném zakončení Adama Pivoňky. O 20 vteřin později nás od další radosti dělily jen centimetry, kdy Tomáš Kyndl mířil až moc přesně a trefil spojnici branky. Na přelomu 3. a 4. minuty si mohla Kadaň trhat hlavu. Nejprve střelu do prázdné branky neuvěřitelně zalepil Jan Křemen a půl minuty na to střelec prázdnou branku pro jistotu minul. I proto jsme se na začátku 6, minuty mohli radovat z vedení 2:0 po rychlém protiútoku a proklouznutí kolem obránců v podání Tomáše Kyndla. Na konci 7. minuty znovu zaúřadovala neodbitná 2. formace, když Honza Karásek prostředil brankáře na bližší tyči a tím zužitkoval pas zpoza branky od Františka Novosada.

Vše se zdálo být v pořádku, lepší úvod jsme si nemohli ani přát. Bohužel v polovině 1. části jsme přišli o Ondru Váněho, který nešťastně po jednom ze soubojů upadl a vyhodil si rameno. Tímto mu přejeme především brzké uzdravení.

Naši první vlnu emocí odstartovalo velmi přísné vyloučení Ondry Šantory. Dokázali jsme se však koncetrovat a oslabení přečkali bez úhony. Když se již zdálo, že se na průběžném stavu do konce třetiny nic nezmění, zradil nás velmi smolný odraz od zadního mantinelu a soupeř pouhých 6 vteřin před 1. sirénou snížil na 1:3. Kaňka nad již perfektním výkonem.

To očividně Kadaň velmi nakoplo, jelikož hned po 10 vteřinách 2. části snížili dokonce na rozdíl jediné branky. O své slovo se znovu přihlásila druhá formace a především při chuti hrající duo Pivoňka – Karásek, jenž přišla s okamžitou reakcí a vrátila nám menší klid. To bohužel nemělo dlouhé trvání. O 90 vteřin později se soupeři znovu podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Takto slepené branky a někdy velice sporné rozhodování rozhodčích umocnilo už tak velikou vlnu emocí na obou stranách. Jako například ve 27. minutě, kdy Adam Pivoňka po vzájemném zaklínění jedním ze soupeřů společně spadli přes sebe na zem, soupeř se po něm ohnal a poté vzdálený rozhodčí zvedl pravici a k překvapení nás všech si šel pouze náš hráč odpočinout na dvě minuty. V polovině zápasu se Kadaň díky dvěma slepeným brankám v rozmezí 35 vteřin dokázala dostat poprvé v zápase do vedení a tudíž otočit průběžný stav na průběžných 4:5. Vše vzal do svých rukou Adam Pivoňka, jenž úspěšným sólem za 20 vteřin opět vyrovnal. V následném střídání následovala další z mnoha vyhrocených situací. Nejprve se Tomáš Kyndl pomalu dostával k zakončení jeho úniku, ale na poslední chvíli ho soupeř hodně na hraně pravidel zastavil. Jejich souboj skončil až v rohu hřiště, kde soupeř skončil za mantinelem a Tomáš byl dost přísně poslán na trestnou. Minutu před druhou sirénou jsme se znovu dostali do vedení. Můžete si tipnout, kdo v tom měl prsty. Ano, opět tandem Pivoňka – Karásek, kdy druhý jmenovaný propálil vše před sebou. Proto jsme šli do šaten za stavu 6:5.

V úvodu 3. části se znovu úspěšně prosadila naše 2. formace, kdy Pivoňka uklidil Karáskovu příhru do prázdné a i on tak zkompletoval hattrick. Bohužel o minutu později začala soupeřova silná 8 (43 – 51)minutovka, ve které dokázal vsítit 5 branek a tudíž otočil ze 7:5 na 7:10. To probudilo ještě více naše emoce. A to především po dalším z mnoha sporných momentů v zápase před vyrovnáním a brankou na 7:10. My jsme se nevzdali, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ve 52. minutě se po přihrávce Františka Novosada do volného úniku dostal Honza Karásek a kličkou do protipohybu přidal svou 4 branku. Další střídání 2. formace bylo rovněž úspěšně. Adam Pivoňka na konci 54. minuty dohnal v počtu branek svého parťáka z útoku a i on se zapsal počtvrté mezi střelce. Tlačili jsme se za vyrovnáním. Času bylo ještě dost. Jenže čáru přes rozpočet nám stanovila 11. inkasovaná branka na konci 58. minuty, kdy jsme se všichni snažili zvrátit rozhodnutí rozhodčích a nebo si vyžádat alespoň jejich vysvětlení. Pokud výše zmíněné situace byly sporné, tato byla sporná s velkým „S“. To probudilo další vlnu emocí i u našich nejklidnějších členů. V závěrečné hře bez brankáře se nám bohužel podařilo pouze zkorigovat skóre na 10:11 po chladnokrevně zavěsené standartní situaci z hole Marka Hluchého.

Bohužel dnes to nevyšlo. Soupeř nám ukázal svou kvalitu a tuhle ofenzivní přetahovanou dovedl do vítězného konce. My se však nemáme za co stydět. Favorita jsme dost silně potrápili. Jen se příště nesmíme nechat tolik spornými situacemi rozhodit a máme na to je při příštím klání porazit.

Již v sobotu nás čeká další výjezd do této oblasti. Konkrétně do městské SH v Teplicích, kde nás čeká první z dvojice místních klubů v naší soutěži. Děkujeme vám za vaši přízeň a podporu.