Závěrečná zkouška

Léto nám skončilo a začátek nové sezóny je za dveřmi. Mužský A – tým v závěrečné zkoušce před ostrým startem Divize změřil své síly proti rezervě Panthers Praha. Týmu, hrající právě Divizi, ještě doplněný o hráče z „A“ týmu.

Do souboje se již plně zapojily i nové akvizice v sokolských barvách: brankáři Hugo Kalina a Jan Křemen, útočníci František Novosad, Karel Trejbal a po dohodě klubů nám vypomůže i náš navrátilec, obránce Tomáš Bubeník.

První třetina ukázala obrovskou chuť a touhu v tomto třaskavém derby zvítězit. Přátelský duch šel stranou. Oba týmy nastoupily v obrovském nasazení. Hrálo se nahoru a dolů, ale ty největší brankové příležitosti si vytvořil pouze soupeř. Ovšem soupeř si vylámal zuby na skvěle chytajícím Hugovi. Proto po první 20 minutovce svítil na tabuli stav 0:0

Do druhé třetiny naskočil do naší branky druhá nová posila Jan Křemen. Obrázek hry se nezměnil. Vyrovnaná partie ve snaze získat co největší kontrolu hry. I tentokrát si první příležitost vytvořili hoši z Panthers, ale oproti první třetině ji tentokrát dokázali využít. A když o 4 minuty později svítil stav 0:2, zdálo se, že otěže zápasu přebírá soupeř. Ale v polovině zápasu se naskytla příležitost v podobě přesilové hry, kterou přesně umístěnou střelou ze střední vzdálenosti dokázal využít kapitán týmu, Marek Hluchý. Celý tým to nakoplo a hnali se za vyrovnáním. Ovšem když se nám podařilo dostat přes skvěle organizovanou obranu, vystavil stopku skvěle chytající brankář soupeře, případně branková konstrukce. Zdálo se, že se do šaten půjde za stavu 1:2, jenže Panthers, 7 vteřin před pauzou z náhodného nahození od poloviny hřiště, znovu dokázali odskočit na rozdíl 2 branek.

Ve 3. třetině hájil naši svatyni Jan Cigler. Tempo hry postupně upadalo. Panthers si zkušeně hlídali náskok a když po pěkných kombinacích přidali další 2 branky, o vítězi nebylo pochyb. Prohra 1:5 zamrzí, avšak dnes výsledek nebyl nejdůležitější. Zápas ukázal i svou pozitivní stránku. Nad očekávání skvěle se chytili junioři, jenž patřili především v první polovině zápasu mezi naše nejlepší hráče.

Příprava skončila. Příště nás čeká boj na ostří nože. V neděli 13.9. od 16h na půdě Slavie. Těšíme se na vaši přízeň i podporu.